E-R: 13:00-19:00 L, P: SULETUD
E-R: 13:00-19:00 L, P: SULETUD
Saku Noortekeskus
Menüü

Saku Noortekeskus

Saku Valla Noortekeskus on 2011. aastal loodud Saku Vallavalitsuse hallatav asutus. Noortekeskuse eesmärgiks on noorsootöö korraldamine ja koordineerimine Saku vallas. Noorsootöös lähtutakse võrdse kohtlemise, sallivuse ja partnerluse põhimõttest, noorsootöö põhineb noorte osalusel ja vabal tahtel. Noorsootööd tehakse noorte jaoks ja koos noortega, kaasates neid otsuste tegemistesse, tingimuste loomisel teadmiste ja oskuste omandamiseks lähtutakse noorte vajadustest ja huvidest.

 

Noortekeskuse tegevus on suunatud Saku valla noortele. Saku Valla Noortekeskus koosneb kahest keskuses, millest üks asub Sakus ja teine Kiisal. Saku noortekeskus asub Saku Gümnaasiumi hoone 1 korrusel (Teaduse 1 majas). Sissepääs noortekeskusesse maja tagant vasakpoolsest pruunist uksest. 

Saku noortekeskusesse on tagatud ligipääs erivajadustega/puudega noortele, läbi raamatukogu ruumide. 

 

Keskuses ootavad noori sõbralikud noorsootöötajad, kes pakuvad noortele mitmesuguseid vaba aja tegevusi. Noortekeskustes on võimalik lahendada koolist saadud koduseid ülesandeid ning pärast õppimist mängida piljardit, lauatennist, lauajalgpalli, lauamänge, Xboxi, arvutimänge, virtuaalreaalsus prillidega, kasutada joonistustahvleid jne.

 

Lisaks toimuvad regulaarsed huviringid, kus noored arendavad käelist tegevust, füüsilist vormi ning mõttetegevust. Keskuse töös osalevad igal aastal Euroopa Vabatahtliku Teenistuse vabatahtlikud välismaalt, kellega on võimalik arendada silmaringi ning võõrkeele oskust.

 

Noortekeskusel on välja kujunenud mitmed traditsioonid: noorte töömalev, koolivaheaja päevalaagrid, Saku Skate esktreemspordivõistlus, pika ajalooga Ylojärvi sõprusvallalaager, Jaapani-Eesti sõprusvalla laager, rahvusvahelise noortevahetuse projektid, Koolialguse festival jne.

Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Sulge