E-R: 14:00-19:00 L,P: suletud    
E-R: 14:00-19:00 L,P: suletud    
Kiisa Noortekeskus
Menüü

Liam Watson

07.03.2018

Liam on pärit Suurbritanniast ja viibis Saku noortekeskuses  5.oktoober 2012 – 22. august 2013.

 

 

Reede 5. oktoober oli noortekeskuses väga tegevusterohke päev, kusjuures ettevõtmisi jagus igale huvilisele. Põhirõhk oli Euroopa Vabatahtliku Teenistuse projektiga aastaks Suurbritanniast Eestisse tulnud Liami vastuvõtmisel. Nimelt korraldati tema vastuvõtmiseks üllatuspidu, mille puhul noored valmistasid ise suupisted, küpsisetordi, plakatid ja kaunistasid ruumid. Kõik noortekeskuse külastajad olid seega aktiivselt ettevalmistusse kaasatud.

 

Kui Liam oli säraküünalde ja suure kisa saatel vastu võetud, söödi üheskoos kõhud täis, mängiti ühiselt mõningaid mänge ning õpiti teineteist vabas õhkkonnas paremini tundma. Õhtu lõpuks mängis Liam juba Saku noortega pingpongi ning julgemad praktiseerisid juba hoolega inglise keelt.

 

Liam ise on Suurbritanniast Durhem’i lähedalt pärit 22-aastane inglise noormees ning 4. oktoobril maandus ta lennukiga Tallinna Lennujaamas, et alustada oma elu ühte põnevaimat aastat Eestis vabatahtlikuna.


Millega sa enne siia tulekut Suurbritannias tegelesid?
Lõpetasin ülikooli sporditeaduse alal ning pärast seda töötasin ajutiselt kihlveokontoris 5 kuud.


Kust tuli mõte vabatahtlikuks hakata?
Umbes aasta tagasi veetsin ma mõned nädalad Austrias vabatahtlikuna ning kuna see kogemus oli minu jaoks huvitav ja positiivne, otsustasin tänu sellele ja tuttavate soovitustele saada osa veel suuremast ja pikemast kogemusest – Euroopa Vabatahtlikust teenistusest.


Miks just Eestisse?
Otsisin projekte EVS (European Voluntary Service) databaasi kaudu ning mulle jäi silma ja pakkus huvi just selle projekti kirjeldus. Lisaks mõtlesin, et Eesti on huvitav koh, kuhu tulla.


Millised on sinu ootused selle aasta suhtes? Millisena näed ennast pärast vabatahtlikku teenistust?


Ootan, et saaksin töötada noortega ja neid aidata, kuidas oskan. Usun, et õpin aasta jooksul palju iseenda kohta ja lihtsalt kodust eemal olema. Aasta pärast on mul loodetavasti parem arusaam võõral maal ja teises kultuuris elamisest, olen ise küpsemaks muutunud ja uusi kogemusi saanud. See on raske küsimus…Tõesti… Mis sa arvad, mida võiksid sina vabatahtliku teenistuse projekti raames pakkuda?Saan noori aidata inglise keelega, matemaatikaga. Need on mu tugevad küljed. Saan jagada teadmisi briti kultuuri ja oma kogemuste osas. Lisaks tean palju erinevaid tegevusi, mis noortele meeldiks, nagu näiteks jalgpall, kriket, tennis jne. Mul on ka palju teadmisi tervislikust toitumisest ja eluviisist.


Millised on su plaanid eesti keele õppimisega?
Usun, et aasta pärast ma päris rääkida ei oska veel, küll aga tahan olulisematest asjadest aru saada. ning põhiväljendeid ise osata. Oled nüüdseks juba paar päeva Eestis viibinud.


Millised on sinu esimesed muljed?
Mul on väga erinevad muljed. Siin on nii palju puid! Ilm on sama, mis Inglismaal –  vihmane.

 

(Küsitles Ita Puusepp – Saku Valla  Noortekeskuse noorsootöötaja)

Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Sulge