E-R: 14:00-19:00 L,P: suletud    
E-R: 14:00-19:00 L,P: suletud    
Kiisa Noortekeskus
Menüü

Ajalugu

 

Saku Valla Noortekeskus loodi  2011. aastal Saku Vallavalitsuse hallatava asutusena. Sellegi poolest on noorsootööd on tehtud  Saku vallas juba 2001 aastast. Noortekeskused tegutsesid eelnevalt Saku Huvikeskuse ja Kiisa Rahvamaja hallatavate üksustena.

 

Kiisa Noortekeskus avati 2005. aasta 16. jaanuar Kiisa Rahvamaja juhataja Marianne Rande eestvedamisel. Noored korrastasid endale Kiisa raudteejaama hoones ühe korteri, millest said Kiisa noored endale “oma koha”.

 

Saku noortekeskus loodi esmakordselt Saku Huvikeskuse allasutusena  2005. aastal.  Idee selleks oli olemas juba  2001. aastal , kui loodi Saku Huvikeskus, kui asus tööle esimene noorsootöötaja Margit Nurmeots.

Margiti eesvedamisel sai noorsootöö hoo sisse. Oluline roll oli ka teistel noorsootöötajatel Sillel, Egertil, Liilianil ja Antonil.

 

Noortekeskusel oma ruume esialgu ei olnud, seetõttu jagati Saku Huvikeskuse väikest saali huviringide ja noorte vahel. Hiljem kolis noortekeskus Saku vallamaja keldrikorrusele, kuhu jäi aastani 2018.
 

Noortekeskused on olnud Euroopa Vabatahtliku Teenistuse vabatahtlikele vastuvõtvaks organisatsiooniks juba aastaid. Vabatahtlike on käinud mitmetest Euroopa riikidest. Alates 2011. aastast on noortekeskusel võimalik olla saatvaks organisatsiooniks kohalikele noortele, kes soovivad  vabatahtlikuks minna.

 

Noortekeskusel on tihe noorsootööalane koostöö Soome Ylöjärvi vallaga, mis on Saku valla sõprusvald. Igal aastal toimuvad ühised laagrid Eestis ja Soomes. 
2016. aastal sai alguse noorteprojektide koostöö Saku valla (Eesti) ja Saku linna (Jaapan) vahel. Igal aastal käivad Jaapani noored suvel Eestis ja Saku valla noortel on võimalus külastada sügiseti Jaapanit. 
 

Noortekeskus on osalenud iga aastaselt valla olulisematel suurüritustel – Saku Suvi, Saku Kevadlaat,

Jaanipäev, Heategevustelk jne. Noortekeskus on korraldanud igal aastal laagreid, diskosid, väljasõite.

 

TÄNAME KÕIKI, KES ON KAASA AIDANUD IMELISTE KESKUSTE KUJUNEMISELE!

Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Sulge