E-R: 14:00-19:00 L,P: suletud    
E-R: 14:00-19:00 L,P: suletud    
Kiisa Noortekeskus
Menüü

Mine joogaga kaasa

27.12.2021

Projekt „Mine joogaga kaasa“ toimus 2021 aasta novembri viimastel nädalatel.

 

Projekti eesmärk oli  anda noortele uusi tööriistu enese tasakaalustamiseks, kohaloleku teadvustamiseks ning mõtete süstematiseerimiseks. Jooga annab võimaluse liikuda omas rütmis, areneda vastavalt enda vajadustele ning parandada ka füüsilist heaolu. 

 

 

Kolme päevasel koolitusel saime koolitaja ja  noortega rääkida erinevatest vaimse tervise teemadest.

 

Esimesel kohtumisel rääkisime sellest, mis meie akut tühjendab ja mis seda laeb. Harjutasime oma kohaloleku teadvustamist, kasutades selleks helisid enda ümber. Ja otseloomulikult ei saanud me ilma joogata, kus valmistasime meeleoluka pitsa, kehastasime ennast mõnusa eluga kassiks ning lõpetasime päeva mõttega „Ole tänulik, et tänane päev oli just selline nagu ta oli ja mitte teistsugune!“.

 

Teisel kohtumisel vaatasime endasse, et näha millised on meie mõtted ja kuidas need meid mõjutavad. Õppisime tähelepanu pöörama positiivsetele asjadele. Kõlama jäi mõte, et enesejuhtimine on kui koera kasvatamine – Me oleme oma mõtete peremehed! Joogas proovisime seekord klassikalisemaid ja väljakutset pakkuvamaid harjutusi aga kuna keegi ei võistle kellegi teisega, siis areng toimus meis endis! Päeva lõpetasime mõttega "Milleks küll viriseda ja vinguda, kui sama odav ja lihtne on olla rõõmus!".

 

Kolmandal kohtumise märksõnadeks oli tänulikkus ja tasakaal. Läksime kõik koos mõtterännakule, kus kohtusime erinevate inimestega, mis aitas meis endil ära tunda tänulikkuse tunnet.  Kogesime, kuidas kõik mõtted tulevad ja lähevad samamoodi mõne aja pärast mööda nagu buss bussipeatusest. Joogas tegime läbi kõik sõjamehe poosid, mis sümboliseerivad meelekindlust, enesekindlust ja teadlikkust. Õppisime ka päikesetervituse ära. Lõpetuseks koostasime  kirja iseendale, mille saame alles mõne aja pärast enda postkasti meeldetuletuseks, mida me kõike kohtumistel koos tegime ja millistele uutele arusaamadele jõudsime. Andsime kirjaga edasi sõbralikke soovitusi iseendale ning ka meeldetuletusi, kuidas enda akusid laadida, mille üle tänulik olla, kuidas mõttebusse rahulikult mööda saata ning kehaga kontaktis olla ja tema vajadusi kuulata. Lõpulauseks oli "Tunnen rõõmu ja tänulikkust pisiasjadest, sest see loob mu ümber ilusama maailma!".

 

Projekti lõpetuseks sai iga koolitusel osalenud noor Joogakaardid, millega õpitut edasi praktiseerida. 

Joogakaardid on kõigile tasuta välja printimiseks ka SIIN

 

 

Projekt Mine joogaga kaasa on toetatud projektikonkurssi "Noorte Heaks 2021" vahenditest. Projekti rahastab Haridus- ja Noorteamet koos Saku Valla Noortekeskusega. Projektis osalemine oli noortele tasuta! 

Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Sulge